Find the last offers by SkyBet at www.bettingy.com BettingY.com Bonuses

Lymfatická masáž

Proč chodit na lymfatickou masáž?

-detoxikace a regenerace organismu
-posílení imunitního systému
-rekonvalescence
-„celulitida“
-poruchy menstruačního cyklu – premenstruační syndrom, nepravidelnost cyklu
-pocity tíhy a tlaku dolních končetin, „pavoučci“ – drobné cévky v podkoží dolních končetin, otoky DK, prevence křečových žil

Kontraindikace:

-onkologické onemocnění v progresi
-horečnatá onemocnění
-infekce virové, bakteriální, plísňové
-ischemická choroba srdeční – dekompenzovaná, angina pektoris, zvýšená funkce štítné žlázy
-stavy po požití omamných látek
-těžké psychické poruchy
-při těhotenství
Co je to lymfatický (mízní) systém?

Je to méně známá část oběhového systému. Odvádí 10% tekutiny z mezibuněčných prostor, kterou neodvedou krevní cévy. Této tekutině říkáme lymfa neboli míza – vzniká z tkáňového moku. Bývá bezbarvá nebo lehce nažloutlá, ale její složení je velice proměnlivé. Lymfa není v těle přečerpávána jako krev v uzavřeném okruhu, jde pouze jedním směrem. Lymfatický systém začíná slepě v mezibuněčných prostorách všech tkání, dále pokračuje lymfatickými cévami. (od vlásečnic přes kolektory, sběrné lymfatické cévy a hlavní mízní kmeny až k ústí lymfatického systému do krevního řečiště – soutoku hrdelních a podklíčkových žil, tzv. „terminus“).

Lymfatický systém je velkou součástí imunitního systému. V průběhu velkých lymfatických cév jsou uloženy uzliny, které filtrují lymfu a tím se podílí na imunitě celého organismu. Dále patří k lymfatickému systému též lymfatické buňky, tkáně (uzliny, mandle, roztroušené mízní uzlíky) a orgány (slezina, brzlík), které se svou funkcí podílí velice důležitěna obranyschopnosti těla.